İNGİLİZCE DERS KİTABI CEVAPLARI

5.SINIF KOZA YAYINLARI MATEMATİK DERS KİTABI SAYFA 54 CEVABI

5.SINIF MATEMATİK KOZA YAYINLARI DERS KİTABI 1.ÜNİTE SAYFA 54 CEVAPLARI 

Bu yazımızda  2021-2022 5.Sınıf KOZA Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 54 cevaplarını çözümlü olarak sizler için hazırladık.

5.Sınıf KOZA Yayınları Matematik Ders Kitabı 1.Ünite Cevapları 2021-2022

2021-2022 5.Sınıf KOZA Yayınları Matematik ders kitabı 320 sayfadan oluşmaktadır. 5.Sınıf Koza Yayınları  Matematik ders kitabı Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulunda okutulacaktır.

Koza Yayıncılık 5.Sınıf Matematik ders kitabı cevaplarını hazırlamamızda ki amaç sizlerin derslerinde daha başarılı olmasını sağlamaktır. Size tavsiyemiz  ders kitabı cevaplarını yaparken öncelikle kendiniz çözmeniz yapamadığınız veya eksik kalan noktaları tamamlamanızdır.

2021 Matematik ders kitabı  cevapları yeni müfredata uygun bir şekilde alanında uzman kişilerin desteğiyle hazırlanmıştır.

denemesinavlari.net ailesi olarak eğitim öğretim hayatınızda başarılar dileriz.

İyi çalışmalar.

5.Sınıf  Matematik Ders Kitabı 1.Ünite Cevapları Koza Yayınları

2021-2022 5.Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 54 Cevapları

 

5.Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 54 Cevabı

ŞİMDİ UYGULAYALIM

1.60 kişilik bir turiist grubuna her birine 25 kişi binilebilen balonlarla Kapadokya’da gezi yaptırılacaktır. Bu iş için kaç tane balon gereklidir?

2. 17 kişilik grupla, her birine 6 kişinin oturabileceği masalarda yemek yiyecektir. Bu grubun yemek yiyebilmesi için kaç tane masa gerekir?

3. Bir ortaokuldaki öğrencilerin 80 kişilik bir grup , her biri 14 kişi alabilen minibüslerle geziye götürülecektir. Bu gezi için kaç tane minibüs kullanılacaktır?

4. 10 tane el işi kağıdı , 8 öğrenciye eşit olarak paylaştırılacaktır. Her öğrenciye düşen el işi kağıdı sayısını bulunuz.

4.Yandaki pakette 20 tane balon vardır. Bu balonlarla 3 sınıf süslenecektir. Balonlar bu sınıflara eşit olarak paylaştırıldığında her sınıfa kaçar tane balon düşer? Artan balonları niçin paylaştıramadığımızı açıklayınız.

Cevap; Her sınıfa 6 balon düşer , 2 balon artar. 2 balon artmasının sebebi sınıflara eşit olarak bölüşememesidir. bir tane daha balonumuz olsaydı her sınıfa 7 balon düşerdi ve hiç balon artmazdı.

 

5.SINIF MEB ve KOZA YAYINLARI MATEMATİK DERS KİTABI DİĞER ÜNİTE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.